Wiele stylów, jeden materiał budowlany na ścianę

Styl Bauhausu z jego sześciennym językiem designu jest modny. Dzięki bardzo dobrym właściwościom dźwiękoszczelnym cegły zdobywają punkty również w domach szeregowych, takich jak tutaj.

Budowniczowie tego przestronnego czterospadowego domu w Badenii-Wirtembergii polegali na cegłach jako materiale do budowy ścian. Oprócz lukarn od strony ulicy i ogrodu uwagę zwracają ostrokątne wykusze na dwóch pozostałych frontach domu.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz na jednym poziomie, czy budujesz na zboczu, cegła z naturalnego materiału budowlanego robi więcej, niż niektórym się wydaje. Dzięki swoim różnorodnym walorom pasuje do każdego stylu architektonicznego – od ponadczasowego wiejskiego domu na wsi po nowoczesną willę miejską.

Wyraziste domy w stylu Bauhaus z płaskimi dachami i narożnymi przeszkleniami są od dawna w modzie. Ale klasyczny, wolnostojący dom jednorodzinny z dwuspadowym dachem nadal cieszy się dużą popularnością wśród budowniczych. Bungalow przeżywa powrót wszystkich budowniczych, którzy już myślą o życiu na starość.

Cegły spełniają życzenia właścicieli budynków

Bez względu na to, jak ma wyglądać nowy dom, nowoczesne cegły idealnie sprawdzą się jako dekoratorzy ścian. Wypalone z gliny, ich niezliczone pory niezawodnie kompensują wahania wilgotności i temperatury, zapewniają równomierny, przyjemny klimat w pomieszczeniu i zapewniają dobrą ochronę przed hałasem.

Ale to nie wszystko. Cegły są niezwykle trwałe, a ich konserwacja i naprawa są niewielkie. Domy murowane okazują się więc długoterminową, bezpieczną inwestycją o wysokiej wartości odsprzedaży, np. w zakresie prywatnych świadczeń emerytalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *